InsaatHaberleri

PROKTOLOJİ, HEMOROİD BELİRTİLERİ VE HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA

Proktoloji ve Hemoroidler

Hemoroid Belirtileri

  • Makatta şişlik veya yumrular
  • Makatta veya tuvalet kağıdında kan
  • Makatta ağrı veya kaşıntı
  • Tuvalet sırasında zorlanma
  • Makat çevresinde nemlilik veya tahriş

Hemoroid Tedavisi

Hemoroid tedavisi genellikle semptomların şiddetine bağlıdır. Hafif vakalar genellikle ev ilaçları ve yaşam tarzı değişiklikleriyle tedavi edilebilir. Daha şiddetli vakalar cerrahi müdahale gerektirebilir.

Ev İlaçları ve Yaşam Tarzı Değişiklikleri

* Diyetinize lif ekleyin (meyve, sebze ve kepekli tahıllar) * Bol su için * Egzersiz yapın (düzenli bağırsak hareketlerini desteklemek için) * Makata ılık kompres uygulayın * Makata reçetesiz satılan hemoroid kremleri veya fitilleri uygulayın

Cerrahi Müdahaleler

Daha şiddetli vakalarda aşağıdaki cerrahi müdahaleler gerekebilir: * Hemoroidektomi: Hemoroidlerin çıkarılması * Hemoroidoplasti: Hemoroidlerin yeniden konumlandırılması * Skleroterapi: Hemoroidlere bir solüsyon enjekte edilerek küçültülmesi * Lazer veya radyofrekans ablasyonu: Hemoroidlerin ısı kullanılarak tahrip edilmesi Hemoroid semptomlarınız varsa, teşhis ve tedavi seçeneklerini görüşmek için bir proktoloğa başvurmanız önemlidir. Erken tedavi, ciddi komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir.

Dekorasyon, Rehber, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@insaathaber.com.tr

insaathaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Backlink Sitesi firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.