InsaatHaberleri

MEKTEP İNSANİ YARDIM DERNEĞİ: İNSANLIĞIN UMUDU, YARDIMLARLA BÜYÜYOR

Ülkemizde ve dünyada sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş tüm insanlara din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insani yardım elini uzatan Mektep İnsani Yardım Derneği, öncü ve etkin çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Dernek Başkanı Muhammet Emin Tozkoparan liderliğinde faaliyet gösteren dernek, yurt içi ve yurt dışında insani yardım alanında çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyor.

Yurt içinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, kömür, evlilik yardımı ve diğer ihtiyaç malzemelerini sunan dernek, aynı zamanda kurban kesimleriyle de destek oluyor. Yurt dışında ise başta Gazze olmak üzere Afrika kıtasının çeşitli bölgelerinde su kuyuları açıyor, kurban kesimleri gerçekleştiriyor ve yemek dağıtımları düzenliyor.

Dernek, kuruluşundan itibaren ciddi bağışlar alarak Afrika kıtasında mescit ve camii inşaatına başladı ve her yıl kurban bayramında 600-1000 arasında büyükbaş kurban kesimi gerçekleştiriyor.

Mektep İnsani Yardım Derneği'nin misyonu, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve insanlığın evrensel insani ve İslami değerlere sahip bir hayata kavuşmasına katkı sağlamak olarak belirlenmiş. Dernek, gelecekte de bu misyon doğrultusunda insanlığa hizmet etmeyi amaçlıyor.

 

 

Muhammet Emin Tozkoparan, dernek olarak geçmişten aldıkları ilhamla günümüzde kendi yollarında ilerleyerek sadece Allah'ın rızasına layık olmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Mektep İnsani Yardım Derneği'nin faaliyetleri, toplumda umut ve dayanışma duygularını güçlendirirken, ihtiyaç sahibi milyonlarca insana yardım eli uzatıyor.

Dekorasyon, Rehber, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@insaathaber.com.tr

insaathaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları fancycat medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.