InsaatHaberleri

BİTKİ BİLİMCİ RECEP DAĞISTANLI: BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ NEDEN ÇÖKER?

Bitki Bilimci Recep Dağıstanlı, bağışıklık sisteminin çökmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bağışıklık sistemi, vücudun en önemli kriterlerinden biri olarak adlandırılmaktadır. Ancak, çeşitli etkenlerin bu sistemin çökmesine neden olabileceğine dikkat çekti.

Vücutta oluşan enfeksiyonlar, gribal enfeksiyonlar ve kötü huylu hücrelerin bazı uygulamalar sonucunda ortaya çıkabileceğini belirten Dağıstanlı, özellikle kanser tedavisinde kullanılan kemoterapi gibi yöntemlerin bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabileceğini vurguladı. Kemoterapi etkisiyle beyaz kan hücreleri, trombosit ve hemoglobin seviyelerinin düşebileceğini ifade etti.

Bu durumda yapılması gerekenler arasında, kemoterapi tedavisi esnasında mutlak destek ve takviyeler alınmasının önemine değindi. Ayrıca, A-B-C-D-E vitaminleri, mineraller, demir eksikliği, kilo kaybı, mide bulantısı gibi sorunların da bağışıklık sisteminin çökmesinde etken rol oynayabileceğini belirtti.

Son olarak, moral motivasyonun düşük olması durumunda bağışıklık sisteminin çökmesinde etkin rol oynadığına işaret etti. Bu nedenle, hastaların moral motivasyonunu yüksek tutmalarının önemine vurgu yaptı.

Dekorasyon, Rehber, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@insaathaber.com.tr

insaathaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları fancycat medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.