InsaatHaberleri

İBRAHİM MURAT GÜNDÜZ VE KERİM TAZIHARMAN’IN,  31 MART AZERBAYCANLILARIN SOYKIRIMI GÜNÜ'NE DAİR MESAJI

Her yıl 31 Mart'ta, Azerbaycan Cumhuriyeti'nde hüzünlü bir anma gerçekleşir; zira bu tarih, Azerbaycanlıların Soykırımı Günü olarak kabul edilir. 1918 Mart'ında Bakü, Şamahi, Guba, Mughan ve Lankaran bölgesinde, Ermeni çetelerinin Azerbaycan halkına yönelik gerçekleştirdiği acımasız soykırımın anısını taşır.

Bu trajik olaylar, Azerbaycan tarihinin en karanlık sayfalarından birini oluşturur ve Azerbaycanlılar için derin bir yas kaynağıdır. Bu acıların uluslararası düzeyde farkındalık yaratmak ve tarihte Azerbaycanlılara karşı Ermeni militanlar tarafından işlenen tüm zulümleri simgelemek adına, Azerbaycan'ın saygıdeğer lideri Haydar Aliyev, 1998 yılında Mart'ın 31'ini resmi olarak Azerbaycanlıların Soykırımı Günü ilan eden bir kararname onaylamıştır. Bu saygın karar, aynı zamanda Azerbaycan halkının milli kimliğine, tarihine ve topraklarına olan bağlılığını da vurgulamaktadır.

Bu anma gününde, o karanlık zamanlarda hayatlarını yitirmiş olan masum insanları minnet ve saygıyla anıyoruz. Geçmişte yaşanmış bu tür felaketlerin bir daha tekrarlanmaması için kişisel olarak ve ülkücü arkadaşlarım adına, sürekli barış ve huzurun sağlanması için azimle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Tüm Azerbaycan şehitlerinin anıları önünde saygı ile eğiliyor, ruhlarının huzur bulmasını diliyoruz.

https://ibrahimmuratgunduzinformation.medium.com/

https://www.bigunhaber.com/haberleri/ibrahim-murat-gunduz/

https://www.habererk.com/haberleri/ibrahim-murat-gunduz

Dekorasyon, Rehber, Haber

0
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@insaathaber.com.tr

insaathaber.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Backlink Sitesi firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.